news

Biogram

Biogram

Jola Czemiel.  Prywatnie - miłośniczka nauki, podróży, dobrej książki, muzyki, filmu i sztuki w pełnym tego słowa znaczeniu oraz zwierząt. Aktywny członek Rotary International (Rotary Club Białystok).  Absolwentka SGH. Pisarka.

Autorka thrillerów

PROTEKTOR - 2019r. (wydawnictwo Novaeres)

OKO HORUSA  - 2020r. (wydawnictwo NovaeRes) - Najlepsza książka polska 2020 roku: Oko Horusa (Fantastyczny plebiscyt Ostatniej Tawerny 2020) oraz Książka Zimy 2020 - dlalejdis.pl

Trzecia część serii o detektywie-najemniku w przygotowaniu. Roboczy tytuł - PERRO NEGRO.

Dzięki drugiej, tej bardziej poetyckiej stronie jej natury powstają miniaturki – krótkie formy literackie, zebrane do tej pory w pięciu tomikach:

"Skryba i Ja - wprawki literackie, czyli rzecz o pisaniu"

 "Skryptorium - zapiski na dobry początek"

 "Nocni wypalacze kaganków"

"Pisane nocą - opowieści z dreszczykiem"

"Zaginione opowieści"

Autorka powieści utrzymanych w nurcie magicznego realizmu  

"TAWERNA W MAŁYM PORCIE" - 2021. (Wydawnictwo Seqoja) - Według portalu recenzenckiego niepoczytalna.pl "Tawerna w małym porcie znalazła się wśród trzech najlepszych książek w kategorii Literatura polska. "Tawerna w małym porcie" znalazła się także w dziesiątce książek, po które warto sięgnąć w rankingu Bookiecik.pl - Dominika Rygiel

"PRZEPROWADZKI" - 2022r. (Wydawnictwo Seqoja)

Nagrody:

Laureataka konkursu na Książkę Roku portalu Ostatnia Tawerna - Oko Horusa zdobyło I miejsce w plebiscycie.

Laureatka  konkursu SlowFestu Mała Forma 2020 - I miejsce za miniaturę literacką "Małgorzata i Mistrz".

Laureatka konkursu na opowiadanie  „Słowa o Słowacji”. Tym razem miniatura zdobyła główną nagrodę w konkursie zorganizowanym przez Koło Naukowe Politologów IDSM UKEN i Stowarzyszenie Pisarzy Polskich Oddział Kraków. Tytuł: „Satinsky”.

Limeryki Joli Czemiel zostały wyróżnione w konkursie na limeryk o Wisławie Szymborskiej zorganizowanym przez Wojewódzką Bibliotekę Publiczną im. Witolda Gombrowicza w Kielcach. Jeden z nich znalazł się w książce wydanej z tej okazji.

Jola Czemiel należy do Grupy Literackiej Verte i Write Clubu. Absolwentka szkoły pisania thrillerów Dana Browna oraz kursów kreatywnego pisania dr Krystny Bezubik.

FB – Jola Czemiel - pisarz,

FB – Skryba i Ja,

Instagram - Jola Czemiel - pisarz.