News

Projekt #wiedźmy

. 1 min czytania . Written by Jolanta Czemiel
Projekt #wiedźmy

Od dawna zbierałam się do podsumowania wspaniałego projektu, w którym wzięłam udział. Cztery pisarki: Anna Partyka-Judge, Katarzyna Godefroy, Irena Omegard i Jola Czemiel miały się spotkać na wspólnym stoisku podczas Krakowskich Targów Książki 2020. Plany sobie - pandemia sobie. Targi zostały odwołane, spotkania autorskie również. Ponieważ Anna jechała z Hiszpanii, Katarzyna z Francji, Irena ze Śląska, a Jola z Podlasia i wszystkie hotele, bilety i inne niezbędne sprawy były przygotowane, kobiety postanowiły przybyć na spotkanie, które odbyło się w Kawiarni Literackiej w Krakowie.

Transmisja online nieco trzeszczała, Jola nie dojechała z powodu kwarantanny, ale czytelnicy dopisali. Zarówno w trakcie spotkania przez internet, jak i później, przy kawie i ciastku w księgarnianej kawiarni.

Przy okazji tego projektu powstały fajne zakładki i pieczątki, którymi sygnujemy nasze książki. W Księgarni Literackiej można zakupić wszystkie tytuły, które przygotowałyśmy na targi, do czego serdecznie zapraszamy.

Irena Omegard zaczęła również pisać mini-powieść o całej czwórce pod roboczym tytułem Wiedźmowa doskonałość, ale kilka rozdziałów można znaleźć u niej na stronie autorskiej, wpisując #wiedźmy. Znajdziecie tam Kawalarską Literatkę, Biankę Grzywiastą, Smętkę Zakrętkę i Horuskowe Ślepię. Imiona bohaterek nawiązują do książek, które miały się znaleźć na krakowskich targach.

Założyłyśmy też wspólną grupę na fb: Wiedźmowe pogaduchy, bo ciągle nie możemy się rozstać, a przyjaźń rozkwita.

Miejsca w sieci, gdzie możecie nas namierzyć:

https://www.facebook.com/www.annapartykajudge.eu

https://www.facebook.com/kasia.godefroy.16

https://www.facebook.com/Irena-Omegard-autorka-109886917300376

https://www.facebook.com/JCpisarz/?view_public_for=1617658871712832