news / Książki

"Tawerna w małym porcie" na podium

. 1 min czytania . Written by Jolanta Czemiel
"Tawerna w małym porcie" na podium

1.

Według portalu recenzenckiego niepoczytalna.pl "Tawerna w małym porcie znalazła się wśród trzech najlepszych książek w kategorii Literatura polska.

"Tawerna w małym porcie ma w sobie iskrę Bułhakowa i surrealistyczny polot. Możliwości interpretacji jest wiele. Czytelnik może uznać, że jest to powieść w powieści, a może tylko dwie przeplatające się historie? Może główna bohaterka w swojej twórczości czerpie z własnych przeżyć i doświadczeń, a może to ona kreuje całą rzeczywistość zawartą w książce? Jest też wielce prawdopodobne, że autorka gra czytelnikom na nosie. Jedno jest pewne – kilka stron musi przelecieć, zanim zdołamy ustosunkować się do tej nietypowej opowieści.

Historia Joann Gotti (a może Manueli i Alejandra?) intryguje i wciąga od pierwszych stron. Fabuła jest tak cudownie pokręcona, że aż trudno nie zaklaskać i co tu dużo mówić – lubię takie historie. Tawerna w małym porcie jest świeża, oryginalna, a przy tym napisana błyskotliwie i z polotem. Trzeba odwagi, żeby pisać w taki sposób. Choć w powieści nie brak humoru i zadziorności, zostają też poruszone  delikatniejsze struny, opisane różne straty i jeszcze różniejsze próby odnalezienia siebie. Czytajcie Tawernę w małym porcie – wygląda niepozornie, ale daje głowę, że na pewno Was zaskoczy. Pozytywnie."

https://niepoczytalna.com/2022/01/01/podsumowanie-roku-2021/?fbclid=IwAR0O1qaADyPGM_zyWwuKoCcju3sc2mf9-gbaER2MA6lrwUEG7AH-in6CN_k

2.

"Dwa, niepostrzeżenie nachodzące na siebie plany narracyjne, jeden problem: syndrom opuszczonego gniazda. Powieść z subtelną nitką realizmu magicznego, wyciszająca i otulająca, przenosząca w inny świat." - Dominika Rygiel

"Tawerna w małym porcie" znalazła się w dziesiątce książek, po które warto sięgnąć.

10 książek przeczytanych w 2021 roku, po które warto sięgnąć również w roku 2022